İyi Bir Web Sitesi, İyi SEO Demektir
Günümüzde çoğu insan kolaylıkla bir web sitesi kurabilir. Dikkate alınması gereken önemli soru, bu web sitesinin gerçek anlamda bir değerinin olup olmayacağıdır. Günün sonunda, interneti başarılı bir biçimde kullanan şirketlerle, sadece bir web sitesi olanları ayıran fark budur. Dolayısıyla, kendi alanınızda otoriter bir web sitesi kurmakta zorlanıyorsanız veya beklediğiniz ilgiyi görmeyen bir web siteniz varsa, belki de herşeyi en başından tekrar gözden geçirmenin zamanı gelmiştir.

Web sitenizin değerini nasıl artıracağınıza dair bazı yaratıcı SEO ve tasarım yönergelerinden bahsedeceğiz.

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmaı?
Kreatif SEO

Web sitenizin değerini belirlemek neden bu kadar önemli?

Bugün, güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmadan başarılı olabilecek bir şirket  düşünemeyiz. Günümüz tüketicilerinin yüzde 80’inden fazlasının çevrimiçi hizmet ve ürün aradığını hepimiz biliyoruz. Bu tüketicilerin her biri, web sitenizin değerinin artırmanız için bir nedendir. Amaç basittir: web sitenizin kullanıcılar ve arama motorları için mükemmel bir şekilde optimize etmek.

Ayrıntılı Analitik

Ayrıntılı analitik, web sitenizdeki olası kusurları bulup düzeltmenize yardımcı olabilir. Kullanıcı deneyimi ve teknik optimizasyonun mükemmel kombinasyonunu yakaladığınızda, markanızı geliştirme yolundasınız demektir. Ancak sürekli uygulanması gereken bazı önlemler vardır. Deneyimlerimden elde ettiğim bilgilerle işinizi nasıl kolaylaştırarak size zaman kazandırmayı ümit ediyorum.

Çevrimiçi değer kolayca tanımlanabilen birşey değildir. Sürekli değişen bir faktördür. Bu nedenle, web sitenizin optimize etmeye başlamadan önce neyin değer katacağını tanımlamanız gerekir. Bir web sitesini çevrimiçi ortamda değerli kılan şeyleri belirlemek için pazarınızı ve rakiplerinizi analiz etmeniz gerekir. BU analizlerin sonunda neler yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız.

Web sitenizi işinizin bir parçası olarak kullanmaya karar verin

İşletme sahipleri genelde kendi web sitelerine bir magazin dergisi gibi bakma eğilimindedir. Bunun sonucu olarak şirketin adını ve adresinden başka kayda değer bilgi bulunmayan, başka bir amacı olmayan sayısız web sitesi vardır. Ancak, web siteleri bundan çok daha fazlası olmak durumundadır.

seo

Web siteniz şirketinizin vitrinidir

Web sitenizi, ürünlerizi satmak için bir e-ticaret mağazası olarak kullanabilirsiniz İşiniz hakkında makaleler ve bloglar yazarak ciddi konular ve vaka çalışmaları hakkında profesyonel bir fikir verebilirsiniz. Web siteniz 7/24 şirketinizin vitrininidir.

İçeriğin Amaca Uygun Olması

Web siteniz iş hedeflerinizi desteklemelidir

Web sitelerinin temel görevi çevrimiçi ziyaretçilere ve arama motorlarının beklentilerine cevap vermektir. Müşteri adaylarınızın çevrimiçi taleplerini, sorularını yanıtlamanın en iyi yolu web sitenizin içeriğinden geçer. Bu aynı zamanda web sitenizin değerini artırma yollarından biridir. SEO çalışmaları çevrimiçi otorite ve web sitesi değerinin oluşturulmasında büyük önem kazanmıştır .

İçerik kritelerleri

İçeriğinizle karşılamanız gereken belirli kriterler vardır. Bu nedenle gerçek bir soruyu cevaplamayan ya da ziyaretçilere bir katkısı olmayacak içerikler üretmek yerine, zamanınızı ayırın ve kullanıcılar için yararlı, kaliteli içerik oluşturun. Web sitenizin değeri büyük ölçüde popüler çevrimiçi sorulara en iyi cevapları sağlama yeteneğine bağlı olacaktır.

İyi bir web sitesi

  • İyi planlanmış
  • Hedefleri analiz edilmiş
  • Doğru yapılandırılmış
  • Bilgi verici
  • Mükemel optimize edilmiş
  • İyi tasarlanmış

olmalıdır. Bu adımlardan herhangi birini atlamak için neden yoktur.

web tasarım örnek
web örnek

Kullanıcı deneyimi

Web sitenizin değerini artırmanın en önemli kuralı mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamaktır. Görselleştirilmiş, bilgilendirici, teknik ve işlevsel öğelerin bir birleşimi olan kullanıcı deneyimi, web sitenizin site ziyaretçileri üzerindeki etkisini belirler.

Web sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirecek çok sayıda standart vardır. Doğal olarak, hepsini bir seferde elde edemeyebilirsiniz, ama neyse ki, bu çabada yalnız değilsiniz. Bu yüzden profesyonel SEO uzmanları veya web tasarım ajansları ile çalışmak her zaman tavsiye edilen bir çözümdür. Deneyimli ekipler, hedef kitlenizi ve pazar gereksinimlerini belirlemek için gerekli araştırmayı yapabilir ve sitenize verimli şekilde uygulayabilir.

Mizanpaj

Web sitenizin değerini artırmada web tasarımının önemli bir rolü vardır.

Web sitenizin genel temasına, renklere, butonlara, menülere, resimlere, canlı destek çözümlerine özen göstermeniz gerekmektedir. Sitenizin hem masaüstü hem de mobil sürümleri tüm cihazlara uyumlu olmalıdır.

Tasarım sade bir görünümden başlar. Günümüzde insanlar hızlı, kaliteli ama basit cevaplar istemektedir. Web sitenizin değerini artırmak istiyorsanız web siteniz insanların beklediği tüm bilgileri içermelidir.

Güncel olmayan web siteleri yavaş yavaş değer kaybeder. Sitenizin içeriği ile birlikte tüm eklenti ve araçların düzenli olarak güncellenmesini önemlidir. Web sitenize değer katmak uzun ve zor bir süreçtir, ancak değer kaybetmek kolaydır ve çabucak oluverir. Bu nedenle, hiçbir şeyin yanlış gitmediğinden emin olmanız gerekir.

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/