Google web sitelerini organik arama sonuçlarında tam olarak nasıl sıraladığını açıklamıyor, ancak dünya genelinde Google organik arama sonuçlarına en fazla etki ettiği düşünülen faktörler şunlar:

Alan Adı Otoritesi

Üst sıralarda yer alan web siteleri yüksek bir alan adı otoritesine sahiptir. Alan adı otoritesi Domain Authority ya da PageRank (eskiden) şeklinde ifade ediliyor. Web sitenizin etki alanı otoritesini  artırmak için zamana ihtiyaç vardır ve doğru şekilde geri bağlantılar oluşturmanız gerekir.

MOZ – Domain Authority 2.0 – Neler Değişti?
Bir endüstri standarı haline gelen MOZ Domain Authority (Alan adı Otoritesi), tamamen backlink ve sıralama odaklı algoritmasına, spam, kalite ve trafik gibi yeni parametreler ekledi.

MOZ Domain Authority nedir?Nasıl Çalışır?

LSI

LSI, Latent Semantic Indexing anlamına gelir. Web sayfasının içeriğini doğru bir şekilde tahmin etmek için kullanılan semantik bir ölçüdür. LSI araştırması akılda tutularak yazılmış içeriğin arama motorlarında üst sıralarda yer alma şansı fazladır.

Blog Yazılarında Etiket Kullanımı ve SEO için Önemi
Blog yazılarındaki etiketler SEO’yu doğrudan etkilemez. Site içi linklemede semantik optimizasyon sağlayabilirler, ancak etiketlerin ne tür bir sitede, ne tür konuda ve yoğunlukta kullanılacağına göre faydası tartışmaya açıktır.

Hedef Alanlarda Anahtar Kelime Kullanımı

Başlık etiketi, açıklama etiketi, H1 etiketi, Alt etiketi vb . Ana hedef alanlarda anahtar kelimeler kullanan siteler üst sıralarda yer alması daha olasıdır. Ancak aşırı kullanmadığınızdan emin olun, aksi takdirde siteniz ceza alabilir.

Başlık etiketi, açıklama etiketi, H1 etiketi, Alt etiketi vb . Ana hedef alanlarda anahtar kelimeler kullanan siteler üst sıralarda yer almaktadır . Ancak aşırı kullanmadığınızdan emin olun, aksi takdirde siteniz ceza alabilir. Elbette öncelikle işletmeniz için en iyi sonucu verecek anahtar kelimeleri bulmanız gerekir.

SEO’da anahtar kelimelerin kullanımı
Ne istediğini bilen kullanıcıların, satış gibi hedeflenen eylemlere geçme olasılığı yüksektir. Bu tür kullanıcılar aradıkları şeyi arama motoruna daha detaylı yazarlar.

Kaliteli İçerik Sunmak

Sitenizde kaliteli içerik bulundurmalısınız çünkü kaliteli içerik her kullanıcının aradığı temel şeydir. Web siteniz kullanıcıların sorularını derinlemesine ve etkili bir şekilde yanıtlarsa  Google ve diğer arama motorları sizi üst sıralara çıkarır.

İçerik Pazarlama Formatları
Genel olarak “içerik pazarlaması” deyince blog yazıları ve makaleler akla gelir ancak bunların dışında birçok format vardır.

Geri Bağlantılar

Geri bağlantıları nereden ve nasıl alabileceğiniz tamamen Seo stratejinize bağlıdır, Geri bağlantılar uygun şekilde kurulursa organik sıralamaya önemli düzeyde etki eder. Alanınızda otoriter, alakalı konu kaynaklarından geri bağlantılar alın ve izleyin.

Backlink Oluşturma Yolları
Siteden siteye verilen bağlantıları anlamlı hale getirmek, doğal bir şekilde oluşmasını beklemek kadar zordur. Çoğu backlink, arama motorlarının bir web sitesinin içeriğini anlama ve rakipleri ile kıyaslamada zorlandığında başvurduğu, pek uzun ömürlü olmayan bir referans.

Sosyal Medya

Popüler sosyal medya kanallarında paylaşılan haberler, hikayeler, etkinlikler neredeyse anında indekslenir ve sıralama alır. Bunu işiniz için kullanın ve web sitenizin sayfalarını hedef kitlenizle düzenli olarak paylaşmayı bir strateji haline getirin.

Sosyal Medya Uygulamalarının Kısayolları
Sosyal Medya uygulamalrını kullanırken zamandan kazanmanıza yardımcı olacak bazı klavye kısayolları.

Arama Motoru Kuralları

Seo’nun en önemli yönlerinden biri arama motoru yönergelerini takip etmektir. Her Seo Uzmanı bu yönergeleri izlemelidir. Bu kurallar sizi yöne götürecek stratejiler oluşturmanıza yardımcı olur. Geçici sıralama almaya gerek yoktur. Seo’yu doğru biçimde yapmak, Google güncellemelerinden en az etkilenen istikrarlı bir konuma sahip olmanıza yardımcı olur.  

Arama Motoru Otoritesi ve Popülerliği
Arama motorları, hem sorguyla alakalı yani arama amacı, hem de popüler olan sayfaları göstermeye çalışır.

Bu gönderi Blog’ te gönderildi ve , ’ te etiketlendi.
Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/