SEO çabalarında bir gerçek var ki, tıklamalar her zaman hakeden butona yapılmaz. Yazı tipinizi stratejik olarak kullanarak, içeriğinizin başlığını vurgulayarak, kullanıcıların görebilecekleri yere yerleştirerek ve formlarınızı daha basit hale getirerek insanları görmeye “zorlayarak” tıklama oranınızı artırmak veya optimize etmek için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı düşünebilirsiniz.

İçerik Oluşturma SEO’nun %50’sidir

İçerik oluşturma SEO çabalarında en önemli yeri kaplasa da desteklenmeye muhtaçtır. Doğal olarak, bir sonraki büyük adım, insanların tıklamalarını sağlamak ve harekete geçirici mesajları gerçekleştirmektir. içeriğiniz gerçekten okumaya değer olsa da, kötü yazılmış bir başlık çabalarınız tartışmalı hale getirebilir. Aslında çoğu durumda içeriğiniz başlıklarınız nedeniyle okumuyor, çünkü içeriğinizi yazmak için elinizden gelenin en iyisini yapsanız da başlıkları hazırlamanın doğru, bilimsel bir yolu var.

İnsanların zaman ve sabrı sınırlıdır

Kullanıcıların başlıklar konusunda pek hoşgörülü değildirler, ancak hoşgörüyü hakediyorlar. Çünkü ilginç bulmadıkları bir makaleye veya içeriğe harcayacak zaman ve kaynakları sınırlıdır. Bir SEO uzmanının sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri, iyi yazılmış, içeriklere tıklamaya ikna eden başlıklar oluşturma yeteneğidir. Başka bir deyişle, hikaye anlatımında bir sonraki büyük adım kullanıcıları içeriğinizin tıklamaya ve zaman ayırmaya değer olduğuna ikna etmektir.

Web sitenizde kullanıcıları harekete geçirin

Web sitenizdeki harekete geçiren mesajları ve içeriğinizi optimize etmek için bize ulaşın. Web tasarım yenileme ve kusursuz bir SEO mimarisi için hizmet vermeye hazırız.

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/