SEO stratejilerinde dahili bağlantıların önemi genellikle gözden kaçar. Harici bağlantıların (geri bağlantılar ya da backlink denir) önemini herkes bilir, ancak çoğu site yayıncısı dahili bağlantıyı ihmal eder.

Bununla birlikte, siteniz içeriğe dayandığında, dahili bağlantılar görünürlüğünüz için dış bağlantılar kadar önemlidir:

Dahili bağlantının sitenize getirebileceği tüm ayrıntılı faydalar şunlardır:

Dahili bağlantılar, Bağlantı Oluşturma için gerekli tamamlayıcıdır

Sitenize harici bağlantılar almak önemlidir, ancak buradaki sorun, başkalarına bağımlı olmanızdır. Backlink oluştururken garanti edilmeyen sonuçlar için çok zaman harcarsınız.  Buna karşılık dahili bağlantılarınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Üçüncü bir tarafa bağımlılık yoktur, baştan sona bağlantıyı gönderen sayfanın kalitesine ve açılış sayfasının konumuna hakim olursunuz.  

İç bağlantı ile şunları yapabilirsiniz:  

  • Metin bağlantılarınızda hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Yetkilerine bağlı olarak, bağlantıları verecek sayfaları tam olarak seçebilirsiniz.
  • Her bir anahtar kelimeye göre hedef sayfaları seçebilirsiniz.
  • Hangi sayfaları güçlendirmek istediğinizi belirleyebilirsiniz.
  • Arama motorları tarafından sitenizin daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Ne kadar çok bağlantı oluşturursanız, siteniz o kadar çok sıralanır

Bir bağlantı genellikle SEO potansiyelini iki sayfa arasında aktarmanın yolu olarak görülür.  Ancak deneyimler, bir bağlantının kendi başına SEO potansiyeli yarattığını gösteriyor.  Bu nedenle, rekabetin nispeten düşük olduğu niş siteleri geri bağlantıların yardımı olmadan ve yalnızca dahili bağlantılarla sıralamak mümkündür.  

Bağlantılarınızı % 100 kontrol edersiniz

Anahtar kelimeleri, hedef sayfaları ve bağlantı sayfalarını seçmenin yanı sıra, yöntem ve uygulama üzerinde kontrole sahip olursunuz ve zaman içinde stratejinizi değiştirme ve iyileştirme gücüne sahipsiniz.  

Hangi sayfalara link göndereceğinizi siz seçersiniz. Sektörünüzle ilgili güzel bir haber yayınladığınızı varsayalım. Bu makale iyi bir dağıtıma sahiptir, karşılığında bazı geri bağlantılar alır ve birkaç hafta boyunca düzenli bir ziyaretçi akışı sağlar. Ancak herhangi bir haber makalesi gibi, bir süre sonra modası geçecektir.  İç linkleme ile bu makale üzerinde biriken SEO potansiyelini daha az trafik alan alakalı bir sayfaya iletebilirsiniz.  

Fikrinizi değiştirebilir ve iç bağlantınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Ayrıca belirli kategorileri silip yenilerini oluşturmak isteyebilirsiniz.  Mevcut geri bağlantılarınızın yeni sayfalarınızı gösterecek şekilde değiştirilmesi çok zor olsa da, harici bağlantılarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için dahili bağlantılarınızı yeniden yapılandırabilir veya hatta tamamen dinamik hale getirebilirsiniz.

Dahili bağlantılar, sitenizin dizine eklenmesini iyileştirir. Google bir web sayfasını taradığında dahili bağlantıların varlığı dizininde zaten bulunmayan içeriği tanımlamasına ve ardından dizine eklemesine olanak tanır. Ayrıca Google gibi arama motorlarının bir siteyi taramak için birden çok giriş noktası olduğu bilinmektedir. Bu çoklu giriş noktaları, ana sayfa ve en çok geri bağlantıya sahip dahili sayfalardır.

Web sitenizin iç bağlantılarını yeni uzun kuyruklu anahtar kelimeler üzerinden geliştirmek istiyorsanız bize ulaşın. Bursa SEO, Web Geliştirme hizmet kombinasyonlarımız ile Bursa’da birçok şirketin çevrimiçi başarısına destek olduk.

Bursa SEO | Web | Dijital Pazarlama Kurumsal Hizmet Kombinasyonları
Bursa SEO Uzmanı, web sitenizin kurumsal işlevlerini geliştiren Bursa SEO / Web hizmet kombinasyonları. Bursa SEO Hizmetleri,

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/
Sizlere daha iyi bir gezinme deneyimi sağlamak için çerez kullanılır.