Önem sırasına göre SEO gereksinimleri, nasıl yapılır ve açıklamalar.

1. Taranabilirlik, Dizine Eklenebilirlik

Taranabilirlik, arama motorunun bir sayfadaki içeriğe erişme ve bunları tarama yeteneğini tanımlar. Bir sitenin taranabilirlik sorunu yoksa, web tarayıcıları sayfalar arasındaki bağlantıları izleyerek tüm içeriğine kolayca erişebilir.

Ancak, bozuk bağlantılar veya bağlantısız sayfalar (orphan), arama motorunun bir sitedeki belirli içeriğe erişememesi gibi taranabilirlik sorunlarına neden olabilir.

Endekslenebilirlik ise, arama motorunun analiz etme ve dizinine bir sayfa ekleme yeteneğini ifade eder. Google bir siteyi tarayabilse de, genellikle dizine eklenebilirlik sorunları nedeniyle tüm sayfalarını dizine eklemeyebilir.

2. İçerik Kalitesi

Google’da düşük kaliteli içerik sıralanmaz. Sıralama şansımız olması için sitemizin tamamında yüksek kaliteli içerik yayınlamamız gerekiyor. Google’a ayak uydurabilmek için diğer arama motorlarının mümkün olan en iyi arama sonuçlarını sunması gerekir.

Arama motorları, çevrimiçi olarak en iyi, en yararlı içeriği bulma yeteneklerini geliştirmeye devam edecekler. Bu yüzden kaliteli içerik oluşturmak, arama sonuçlarında görünmek için en iyi taktiktir.

Düşük kaliteli, anahtar kelime yüklü içerik kullanıcılara aradıklarını bulmalarına yardımcı olmaz.

Arama motorları algoritmalarını bu tür içerikleri ayıklamak için geliştiriyor. İstedikleri şey, kullanıcı için en zengin deneyimi sağlayan web sayfalarıdır. Dolayısıyla “kaliteli içerik” terimi bu fikre dayanır.

3. Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırmalarının önemli SEO görevlerinden biri olduğunu biliyorsunuzdur. Anahtar kelimeler kullanıcının internette belirli bilgileri bulmak için arama motoruna girdiği kelimeler veya kelime öbekleridir.

Anahtar kelime, insanları organik arama sonuçlarına ve arkasından ilgili web sitesine yönlendiren bir ağ geçididir. Bu yüzden doğru anahtar kelimeleri bulmak arama motoru optimizasyonu için önemlidir.

Anahtar kelime araştırmaları insanların bilgileri ararken kullandıkları ifadeleri keşfetmenize yardımcı olur, böylece web sitenizi doğru anahtar kelimeler için sıralama alacak şekilde optimize edebilirsiniz.

4. Kullanıcı Deneyimi

SEO tamamen Kullanıcı Deneyimi ile ilgilidir. Google, kullanıcılarının deneyimini sürekli olarak iyileştirmeye çalışır.

Sapı samandan ayırmak ve arama yapanlara yüksek kaliteli, güvenilir ve alakalı sonuçlar sağlamak için, arama motoru sonuçlarında çok sayıda değişiklik yapılır ve sürekli olarak katı algoritma güncellemeleri eklenmektedir.

Kullanıcı deneyiminin Google için ne kadar önemli olduğuna en iyi örnek RankBrain algoitmasıdır.

RankBrain üçüncü en önemli sıralama faktörüdür. Sitenin hemen çıkma oranı, organik TO, oturum başına sayfa sayısı ve bekleme süresi gibi davranış metriklerine odaklanan Rank Brain, ziyaretçilerin sitenizde gezinmeyi sevip sevmediklerini Google’a bildirir.

Doğru (doğal) oluştuğunda geri bağlantılar arama motoru optimizasyonu için etkili yapı taşları olabilir. Oluşturduğunuz geri bağlantı sayısı web sitenizin arama motorlarında popülerliğini belirleyecektir.

Google gibi arama motorları, web sitelerini sahip oldukları geri bağlantıların kalitesine göre dizine eklemek için arama örümceklerini kullanır. Kaliteli geri bağlantılar oluşturduğunuzda ve içeriğiniz arama motorlarında dizine eklendiğinde web sitenize daha kaliteli trafik çekersiniz.

Arama sorgularında daha alakalı hale gelirsiniz. Gelen bağlantılar web sitenizin önemini gösterir. Google, diğer web siteleri tarafından onaylanan web sitelerine daha fazla kredi verecektir.

6. Meta Etiket Optimizasyonu

Meta etiketler SEO için önemlidir ve bir web sayfası oluştururken belirlenmesi gereken özelliklerden biridir. Meta etiketler olmadan okuyuculara organik olarak erişemeyebilirsiniz. (Google kendi de belirleyebilir) Meta etiket oluşturmak kolaydır, ancak iyi bir anahtar kelime araştırması ve kullanıcı deneyimine dayanır.

7. Yapısal Veri

Schema Markup veya Schema.org, web içeriğinde mikro veriler olarak da bilinen semantik kelimeleri temsil eder. Mikro veriler sayfa HTML koduna eklenir, böylece arama motorları içeriğinizi daha iyi okuyabilir ve web sayfanızın arama sonuçlarında gösterilme şeklini geliştirebilir.

Bursa SEO | Web | Dijital Pazarlama Kurumsal Hizmet Kombinasyonları
Web sitenizin kurumsal işlevlerini geliştiren Bursa SEO / Web hizmet kombinasyonlarımız ile müşteri kitlenizi ve gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Bursa SEO Hizmetleri
Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/
Sizlere daha iyi bir gezinme deneyimi sağlamak için çerez kullanılır.