SEO Analizi

Rakip Analizi

Rakiplerinizin SEO stratejisini biliyor musunuz?  Rakiplerin stratejik yönlerini bilmek, hedefinize ulaşmada oldukça önemlidir.

Rekabetçi SEO

SEO Rakip Denetimi

Sektörünüzde ulusal ve yerel olaral rekabet ettiğiniz şirketlerin internet faaliyetlerinin sürekli izlenmesi ve tedbir için gerekli stratejiler.

Rakip İçerik Analizi

Bu analiz, rakiplerinizin web sitelerinde yayınladıkları içeriğin türünü, içeriklerini ne sıklıkta güncellediklerini ve içeriklerini kullanarak web sitelerini nasıl markaladıklarını belirlemek için gereklidir. Bu bize içeriğinizi geliştirmek için fikirler verir.

Rakip Anahtar Kelime Analizi

Rakiplerinizin tüm siteleri üzerinden hedeflediği anahtar kelime türlerini belirlenmesi gereklidir. Bu çalışmada, rakiplerinizin göz ardı ettiği herhangi bir anahtar kelimeyi yüksek arama hacmi açısından deneyerek rakibinizin SEO gücünü belirleyebiliriz.

SEO Uzmanı

Rakip SEO Teknik Analizi

Rakip Teknik SEO analizi birkaç testten oluşur  Arama motorlarında her bir rakibinizi isimlerine göre arar ve web sitelerinin nasıl listelendiğini not ederiz. Ayrıca şema biçimlendirme verilerini kullanıp kullanmadıklarına bakarız. Bloglarında yazarlığına sahip olup olmadıklarını veya endekslenmiş video veya görüntüleri olup olmadığını, hangi sayfalarının daha iyi sıralama aldığını tespit ederiz. Kaynak kodlarına göz atar temiz olup olmadıklarını, site hızlarını, 404 sayfalarını, sitemap dosyalarını, www yönlendirmelerini test ederiz.

Süreğen Analitik

Ayrıca, rakiplerinizin web sitelerinin her birini ziyaret eder ve referansları derleriz: İçeriğe dahil edilen markalaşma düzeyini anlamak için, ana başlıklardaki temaları ve anahtar kelimeleri, dahili bağlantı yapısını ve bağlantı metinlerini, sitedeki eylem ifadelerini, ürün sayfalarını, kaynak araçlarını, bloglarını detaylı inceleriz.

Konsept SEO ve Link Edinme

Rakip Backlink Analizi

Bu analiz, rakiplerinizin web sitelerinin sektörünüzle ilgili web siteleri arasında ne kadar popüler olduğunu belirlememizi sağlar. Bu alanda sonuç çıkarmak için bazı SEO araçları kullanırız.

Rakip Backlink Analizi bize geri bağlantı sayısı ve bağlantı profilleri hakkında fikir verir. Benzersiz alan adlarının sayısı, sitelerinin kaç siteye bağlandığını daha iyi bir şekilde görmemizi sağlar. Backlink profili büyüme oranı, hangi rakiplerin sürekli olarak yeni backlink edindiğini ve hangilerinin bağlantı satın almış olabileceğini belirleriz.

Bağlantı Stratejisi

Rakipleriniz kendi web sitelerinde birkaç bağlantı türüne veya kategorisine sahip olsalar da hepsinin değeri aynı değildir. Bununla birlikte, bu bağlantıları zihinsel olarak değerlendirmenin arkasındaki amaç, onların backlink profilinin sizinkilerle karşılaştırıldığında ne kadar güçlü olduğunu belirlemektir.

Katıldıkları forumlar, üyesi oldukları organizasyonlar, sponsor oldukları konferanslar veya etkinlikler, satın alınan veya spam olan bağlantılar analiz edilir.

Bursa SEO Hizmeti

Bir SEO denetimiı başlatarak arama sonuçlarında ilk sayfada sıralanma avantajına sahip olabilirsiniz.