Özelleştirilmiş Çözümler

SEO Fiyatları

Çoğu şirketin bilmek istediği ilk şey SEO maliyetidir. %100 pozitif gelişme garanti ettiğimiz seo fiyatları ve hizmet detayları, tüm ihtiyaçlarınızı tek çözüm noktasında, esnek bir yaklaşımla karşılamak üzere tasarlanmıştır. 

Teklif İste
Dijital Performansta SEO Maliyetleri

SEO Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

SEO hizmetlerinin nihai fiyatı, işin niteliği, hedeflenen konum (ülke / şehir), işin derinliği ve sektördeki rekabet düzeyi gibi birçok faktöre bağlıdır. Her iş ve projede olduğu gibi ödediğinizin karşılığını almanız önemlidir. Yüksek fiyatlandırma, her zaman yüksek kaliteli hizmetin bir göstergesi değilse de, piyasada ucuz fiyatlandırılmış teklifler nadiren kabul edilebilir düzeyde bir başarı sağlar.

Maliyet

SEO'nun aylık maliyeti

SEO’nun aylık maliyeti bir dizi faktöre bağlıdır. Kampanyanızın maliyetini belirlemek için göz önünde bulundurduğumuz temel faktörleri incelemek, web sitenizi SEO’ya hazır hale getirmek için ne kadar çalışmanın gerekli olduğunu ve rekabet durumunuz göz önüne alındığında ne kadar içerik oluşturma ve bağlantı kurmaya ihtiyaç duyulacağını bize anlatır. İhtiyacınız olan iş miktarını anlayarak, size genel, herhangi bir SEO fiyatını değil, doğru fiyatı verebilecek konumdayız.

Site İçi fiyatlandırma faktörleri
 • Web siteniz şu anda ziyaretçiler ve arama motorlarıyla ne kadar iyi iletişim kuruyor? İletişimi geliştirmek için ne kadar çalışmaya ihtiyaç var?
 • Web siteniz tüm cihazlara uyumlu mu?
 • Web siteniz ne kadar hızlı yükleniyor?
 • Hedeflenen anahtar kelime öbekleriniz için hizmet / ürün sayfalarınız var mı?
 • İkiden fazla kelime içeren anahtar terimleri destekleyen sayfalarınız var mı?
 • Başlık etiketleriniz optimize edilmiş mi?
 • Meta açıklamalarınız optimize edilmiş mi?
 • Site genelinde mevcut içeriğiniz var mı?
Site dışı fiyatlandırma faktörleri

Kaç tane geri bağlantınız var?
Kaç tane yönlendiren alanınız var?
Geri bağlantıların kalitesi nedir?
Google’dan bir yaptırım veya ceza aldınız mı?
Doğal bir çapa metni dağıtımınız var mı?
Ürün / hizmet sayfalarına işaret eden bağlantılarınız var mı?

Rekabet faktörleri
 • Hedeflediğiniz anahtar kelimeler için Google’ın ilk sayfasında kim var?
 • Etki alanı yetkisi nedir?
 • Sayfa yetkileri nedir?
 • Kaç tane geri bağlantıları var?
 • Kaç tane yönlendiren alana sahipler?
 • Backlinklerinin kalitesi nedir?

Fiyatlandırma Ölçeği

Maliyet farkları

SEO hizmetlerinin maliyeti büyük farklılıklar gösterir çünkü her organizasyonun farklı bir başlangıç noktası vardır ve organik sıralamasını geliştirmek için aylık optimizasyonlara ihtiyaç duyar. Çoğu konserve SEO fiyat paketleri işi bu biçimde ele almaz. Bazı şirketler SEO için ayda 2.000 Lira ödeyerek müşteri adaylarını veya çevrimiçi siparişlerini arttırabilirken bazıları ayda 7.000 TL ödüyor olmalıdır. Ay da 7.000 TL ödeyen ancak karşışılığında 2.000 TL’ değerinde hizmet alan şirketler de vardır. 

Sabit fiyatlandırma (paketler)

Sabit fiyatlı SEO hizmetlerinden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyoruz ancak hizmet içeriğinin her detayını net olarak açıkladığımız bazı paket seo servislerimizi var. İhtiyaçlarınıza göre hedeflenmiş tam bir SEO hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Fiyatlandırma Kuralları

Birçok SEO uzmanları ya da ajanslar SEO çalışmalarını “platinium” gibi isimlerle paket halinde sunabilmektedir – bunu nedeni, fiyatlandırmanın stratejinize ve kapsamınıza bağlı olarak birkaç kategoriden birine dahil olmasıdır. Genel olarak, bu kategoriler aşağıdaki gibidir:

Yerel SEO çalışması fiyatları, genellikle küçük ve orta ölçekli şehirleri hedefleyen tek konumlu kampanyalar için aylık 1.000 – 3.000 Lira arasındadır. Çok konumlu çalışmalar ve büyük şehirleri hedefleyen tek konumlu çalışmalar için yerel SEO fiyatları artar. Örneğin Bursa için geçerli olan bir fiyat İstanbul için geçerli olmayabilir.

Ulusal SEO çalışmaları genellikle yerel kampanyalardan daha maliyetlidir ve ayda yaklaşık 5,000 liradan başlayabilir. Daha düşük arama hacmi ve rekabete sahip niş ürünler ve hizmetler için fiyat daha düşüktür. Orta ila yüksek rekabette SEO fiyatları artar. Örneğin, binlerce ürüne sahip bir e-ticaret sitesi, optimizasyon gerektiren sayfa sayısı, platform karmaşıklığı ve yüksek rekabet seviyeleri nedeniyle ortaya daha yüksek bir seo maliyeti çıkarır.

Fiyat / performans

SEO neden bu kadar pahalı? Çoğu şirket, aylık çalışma maliyetini ilk duyduğunda pahalı bulur. Ancak, SEO bir yatırımdır; e-ticaret geliri ve satış fırsatları gibi, ilgili getiri ve avantajları göz önünde bulundurmak önemlidir. Buna ek olarak, SEO çalışması yoğun emek ister. Metin yazarlığına, editörlüğe, sosyal medya uzmanlığına, analizlere, bağlantı kurma uzmanlığına ihtiyaç duyulur. Bu nedenle ucuz SEO fiyatları sonuç alınabilirlik bakımından daha çok şüphe çekmelidir.

SEO Hizmet tanımları

SEO Denetimi

SEO denetimi bir kerelik SEO’ya benzer ancak, müşterinin web sitesinde uygulamalı çalışmaları içermez. Web sitesinin eksiklikleri detaylandırılır, fırsatlar belirlenir, değişikliklerin nasıl uygulanacağına ve fırsatlardan nasıl yararlanılacağına ilişkin bir yol haritası belge ile sunulur.

Yerel SEO

Yerel SEO hizmetleri, daha düşük nüfus yoğunluğuna sahip sınırlı bir coğrafi bölgeye hizmet veren düşük rekabetli küçük işletmeler içindir.

Ulusal SEO

Adından da anlaşılacağı gibi, bu güçlü SEO teklifi, ülke genelini hedefleyen ve belirli bir coğrafi sınırlama olmadan arama motorlarında yüksek konumda bulunmak isteyen işletmeler için uygundur. Bu işletmelerin birçoğu, arama motoru optimizasyon sürecine farklı bir anlayış düzeyi getiren e-ticaret siteleridir. Yerel SEO’da olduğu gibi, rekabetin seviyesi fiyatlara yansıyan en önemli faktördür.

SEO Saat Ücreti

Saatlik olarak faturalandırılan SEO hizmetleri, aylık olarak veya ihtiyaç duyulduğunda verilebilir. Fiyatlandırma, belirli bir süre boyunca (genellikle bir ay) harcanan saat sayısına göredir. SEO uzmanlığında saatlik fiyat, verilen hizmetin zorluğuna göre değişmez.

Tek seferlik SEO çalışması

Adından da anlaşılacağı gibi bir kerelik SEO, yerinde optimizasyonlardan oluşan bir kereye mahsus bir hizmettir ve genellikle işi açıklamak ve rehberlik sağlamak için birkaç saat takip danışmanlığı ile birlikte verilir. Genellikle info niteliğindedir, uzun vadeli bir başarı için tavsiye edilmez.

Not: Bir kerelik SEO hizmeti ile bir SEO denetimi arasındaki fark, bir kerelik SEO teklifi, web sitesine manuel müdehaleler içerir. SEO denetimi ise temelde, SEO uzmanının bulgularını, değişikliklerin nasıl uygulanacağına ve düzeltmelerin nasıl yapıldığına dair talimatlarla birlikte ayrıntılandırılan bir belgedir.

SEO Servis Fiyatları

SEO Danışmanlığı

Aylık 20 saat web site denetimi ve uygulamalı eğitimlerden oluşur.

 • Teknik SEO desteği
 • İçerik stratejileri
 • Rakip analizleri
 • Bağlantı stratejileri
Bilgi Al

Yerinde Optimize

Web sitenizin tüm optimizasyonlarının üstlenilmesi hizmeti

 • Web tasarım
 • Full İçerik tasarım
 • Full SEO gereksinimleri
 • Ayda 36 saat
Bilgi Al

Yol Haritası

Tek sefere mahsus SEO denetimi ve yol haritasının ortaya çıkarılması

 • Teknik denetim
 • Rakip analizi
 • İçerik analizi
 • Bağlantı analizi
Bilgi Al

Aylık SEO Çalışması Neden En İyisi?

Anlaşılır bir şekilde, birçok müşteri, SEO Çalışmalarında yeni bir ajans veya seo uzmanı ile birkaç ay boyunca bir sözleşmede kilitlenme konusunda isteksizdir. Belirli bir süre için yapılan sözleşmelerin (üç ila altı ay, genellikle) mantıklı olmasının birkaç önemli nedeni vardır. İlk olarak, herhangi bir SEO kampanyasının hız kazanması ve değerlendirilebilecek sonuçlar üretmesi birkaç ay sürecektir. İkincisi, SEO hizmetinde maliyet, SEO uzmanının sözleşme süresine yaydığı ve henüz harcamadığı önemli miktarda emek içerir.

Sonuçlar neden net olarak garanti edilmiyor?

Net sonuçlar garanti eden bir SEO firmasının güvenirliği sorgulanmalıdır. Sonuçların doğru bir şekilde tahmin edilmesi için çok fazla değişken ve bilinmeyen vardır. Örneğin, seo uzmanı, rakiplerinizin SEO kampanyalarında ne gibi değişiklikler yapacağını, hedeflenen anahtar kelime hacimlerinin zaman içinde nasıl büyüyeceğini veya daralacağını, şirket web sitenizin trafiğini potansiyel müşterilere veya siparişlere dönüştürmede ne kadar etkili olacağını veya oyunun değişen sonuçlarının olup olmadığını bilemez.

Yapılan çalışmaların sonuçları üç ila altı ay sonra belirginleşir. Bir seo uzmanının garanti edebileceği ve güvence altına alması gereken şey, aldığı ücret karşılığında verimli bir biçimde çalışacak olmasıdır. Verilen hizmetin niteliği aylık şeffaf raporlarlarla ortaya çıkacaktır. Performansa göre fiyatlandırma ve ödeme modelleri birçok müşteri için mantıklı ve çekici görünmektedir, ancak sonuçların tahmin edilemezliği göz önüne alındığında SEO çalışmaları için uygulanabilir değildir.

Web sitenizde ve ilgili kanalarda hangi SEO çalışmaları yapılacak?

SEO çalışmalarındaki görevler, her müşterinin durumuna bağlı olarak, tür ve dereceye göre değişir, ancak genel olarak hizmet aşağıda belirtilenlerin bir karışımından ibarettir:

 • Site içi optimizasyon, hem teknik hem de anahtar kelime odaklı içerik ilaveleri.
 • Site dışı optimizasyon, bağlantı kurma için makale yayınlamanın yanı sıra içerik dışı aktivitelerden oluşur.
 • İçerik tema geliştirme, yazma, düzenleme ve tanıtımlar.
 • Trafik analizi ve kampanya analizi.
 • Testler, kampanya değişiklikleri ve anahtar kelime hedef iyileştirme.
 • Fikir toplama, beyin fırtınası, raporları gözden geçirme ve geri bildirim alma dahil olmak üzere müşteri iletişimi. 

SEO fiyatları hakkındaki diğer sorularınız

SEO fiyatlandırma konusunda başka sorunuz var mı? Dilerseniz hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz. Cevaplamaya çalışmaktan mutluluk duyarız.

  SEO Uygulamaları

  • Optimize edilecek anahtar kelime sayısı
  • Web sunucusu ve sayfa analizi  
  • Anahtar kelime öbeklerini arama ve seçme   
  • Anahtar kelime analizi   
  • Meta etiketleri (başlık ve açıklama), Robots.txt ve GoogleBot taramalarının optimizasyonu   
  • Sitemap.xml dosyasının yapılandırılması ve kaydedilmesi
  • Google İşletme Optimizasyonu   
  • Sitenin mobil versiyonunun optimizasyonu
  • Sayfanın yapısını denetleme
  • Dönüşüm izlemeli Google Analytics yapılandırması
  • Google Analytics’te trafik analizi
  • Google Analytics kontrol paneli ayarları   
  • Google Analytics raporu  
  • Yerel arama optimizasyonu
  • Site haritası yapılandırması
  • Görsel optimizasyonu
  • Yönlendirme bağlantılarının denetimi   
  • 404 hata sayfasının konfigürasyonu ve optimizasyonu   
  • HTML etiketlerinin şeması 
  • Kanonizasyon analizi ve alanların birleştirilmesi   
  • SEO makalelerinin hazırlanması
  • Sayfanın içeriğinin güncellenmesi
  • Bağlantıların ve itibar sorunlarının analizi (sözleşmenin başında)
  • Hesap yönetiminizi planlama   
  • Anahtar kelime raporu (ayda bir)
  • Trafik raporu, YG ve hedefler (aylık)   
  • Google’da Öne Çıkma
  • Rekabet fırsatlarının raporu (üç ayda bir)
  • Dahili bağlantıların optimizasyonu ve yeniden yapılandırılması
  • Bağlantılarla içeriğin tanıtımı
  • Başlık etiketlerinin optimizasyonu (örn. H1’ler)   
  • Çift içerik analizi
  • Sayfanın kullanılabilirlik analizi  
  • Evrensel SEO (video, haritalar, resimler, haberler)  
  • Blogcular ve ağ uzmanlarıyla bağlantıların geliştirilmesi  
  • Bağlantı / Manuel kurtarma  
  • Menünün oluşturulması
  • Sayfa tasarımı analizi  
  • Video ve resimler
  • XML site haritaları  
  • Kullanıcı deneyiminin analizi (uzun tıklamalar, pogo-stick, hemen çıkma oranı, vb.)  
  • İçerik geliştirme ve yem bağlantılar  
  • Belirli kanalların izlenmesi 
  • Aramalardaki değişikliklerin izlenmesi (aylık)   
  • Yeni içeriklerin ve rekabet bağlantılarının izlenmesi (aylık)   
  • Rekabet durumuna göre potansiyel iş fırsatlarının analizi (aylık)  
  •  Sektörün pazar payı tahminleri

  SEO Fiyatları Hakkında Sık Sorulanlar

  SEO Hizmetinin fiyatını belirleyen en önemli faktör nedir?

  SEO hizmetlerinin nihai fiyatı, işin niteliği, hedeflenen konum, işin derinliği ve sektördeki rekabet düzeyi gibi birçok faktöre bağlıdır.

  İyi bir SEO Hizmetinin fiyatı ne kadar olmalı?

  Her iş ve projede olduğu gibi ödediğinizin karşılığını almanız önemlidir. Yüksek fiyatlandırma, her zaman yüksek kaliteli hizmetin bir göstergesi değilse de, piyasada düşük fiyatlandırılmış teklifler nadiren kabul edilebilir düzeyde bir başarı sağlar.

  Bir kereye mahsus SEO Hizmeti neye göre fiyatlandırılır?

  Bir kerelik SEO, yerinde optimizasyonlardan oluşan bir kereye mahsus bir hizmettir ve genellikle işi açıklamak ve rehberlik sağlamak için birkaç saat takip danışmanlığı ile birlikte verilir. Fiyatlandırma, manuel müdehala söz konusu olduğunda, web sitesinin içeriğinin genişliğine, yaşanan teknik sorunların düzeltilmesinin zaman maliyetine göre değişir.

  Web siteniz neden ilk sayfada değil?

  Öğrenmek için formu doldurun ve gönderin, ücretsiz anakliz fırsatını kaçırmayın.

   [mc4wp_checkbox]