Mobilya üreticisi ya da bir mobilya mağazası sahibi iseniz SEO’ya yatırım yaparak daha fazla mobilya satabilirsiniz. Web sitenizin organik optimizasyonu, arama motoru sonuçlarındaki sırasını iyileştirmek için içeriği ve web sitenize verilen bağlantıları geliştirme işlemidir.

SEO, arama sonuçlarında görünen web varlığınızın profilini yükseltmenin önemli bir parçasıdır. Tıklama başına ödeme (Google Ads) ve yerel sonuçlara ek olarak,organik arama sonuçlarında da görünmenizi sağlar. Yani aynı sayfada en 3 farklı sonuç elde etmenizi sağlar. İnternetten müşteri edinmek ve bilinir olmak için her mobilya mağazasının adı ve birincil kategorileri üst sıralarda yer almalıdır.

Google Benim İşletmem uygulamasına firmanızın girişini mutlaka yapmalı ve tavsiye edilen bilgilerinizi eksiksiz doldurmalısınız. Google Benim İşletmem kaydı yaptığınızda genellikle bir telefon veya adres doğrulaması istenir.Doğrulama yapılmadan bazı özellikler eklenememektedir.

Google Benim İşletmem’e Firmanızı Ekleyin.

Mağazanızın ismini nasıl gidiğinize dikkat etmelisiniz. Firmanızı kurumsal isminin anahtar kelimelerinizle biraz genişletebilirsiniz. Örneğin resmi adınız “İnegöl Mobilya” ise firma adınızı “İnegöl Modern Mobilya” biçiminde yazmanız avantaj sağlayabilir.

Online satış yaptığınız veya mobilyalarınızı katalog biçiminde sergilediğiniz bir web siteniz varsa SEO’ya yatırım yapmak önemlidir. Araşatırmalar, SEO’nun marka bilinirliği ve online ürün satışı için en iyi yöntem olduğunu göstermektedir. Başka bir deyişle, internetten müşteri bulmanın mükemmel bir yoludur.

Mobilya satışlarınızı artırmak istiyorsanız sadece trafiğinizi trafiğinizi artırmak yeterli olmaz. Müşteri adayları kazanmanız gerekir. Müşteri adayı kazanmanın anlamı, bir kullanıcının web sitenizi ilk ziyaret ettiğinde mobilyaya ihtiyacı olmasa da, ihtiyacı olduğunda sizin web sitenizi de ziyaret etmesini sağlmaktır.

Türkiye’nin en büyük mobilya üreticilerinin toplandığı Bursa ilimizde Online mobilya satışında büyük rekabet vardır. Ve bu yazıda, rekabetinizde yardımcı olacak bazı SEO ipuçlarını anlatacağız.

Bir mobilya web sitesinin diğer sitelerden farkı ne olmalı, mobilya sektörüne has özellikler nelerdir? Mobilya satan web sitesi, blog veya kurumsa bir web sitesiyle aynı değildir. Farklı SEO stratejileri uygulamak gerekir. Tabi daha zor olduğu anlamına da gelmez. Zorluk rakiplerinizin internetteki gücü ile ilgilidir.

Mobilya web siteleri için kurumsal marka kimliği geliştirme, marka bilinirliği ve müşteri ilişkileri çok önemlidir. Eğer web siteniz yeniyse ve oturmuş bir marka kimliğiniz yoksa SEO çalışmaları sizin için idealdir.

Web sitenize blog ekleyin

Web sitenizde bulunan yüksek kalitede optimize edilmiş içerik Google’da alacağınız sıralamayı etkileyebilecek en temel faktörlerden biridir. Düzenli içerik oluşturmanın en kolay yolu da blog yayınlamaktır.

Yatak odası takımları, yemek masaları veya oturma grupları gibi ürünleriniz için ayrı ayrı açıklayıcı içerikler oluşturabilirsiniz. Ürünleriniz hakkında ipuçları verebilir, dekorasyon fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu fikirleri paylaşırken, makalelerinizde önemli anahtar kelimelerinizi kullanmayı ihmal etmeyin. Sürekli kendi bloğunuzda yayın yapmayın.

Belirli bir sayıya ulaştıktan sonra yazılarınızı farklı bloglara göndererek yayınlanmasını sağlayın. Diğer (alakalı) sitelerde sitenizin adının geçmesi veya bağlantı verilmesi arama motorları için güvenilirlik puanınızı artıracaktır.

Sosyal Medya Aktiviteleri

Sosyal günümüzün en önemli dijital platformlarından biridir. Doğru yapıldığında SEO çalışmalarınıza katkıda bulunur, trafiğinizi etkiler ve marka bilinirliğinizi artırabilir. Sosyal Medyada binlerce potansiyel müşteri ile karşılaşma olasılığı vardır, aktif olmak gerekir.

Müşterilerinizle bağlantıda kalmanızı sağlar. Sosyal medyaya zaman ayırın. Çok sayıda müşteri adayı oluşturmanıza ve markanızın farkındalığını büyük ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

İllegal veya yapay takipçi gbi yöntemlere asla bulaşmayın. Şirketinizi riske atmayın. Web mülkleriniz bir kez şüpheli olarak tanımlandığında normale dönmesi çok uzun zaman alabilir.

Facebook üzerinde tanıtım yapıyorsanız Facebook’un tüm kurallarına, Google’da görünür olmak istiyorsanız Google’ın tüm tüm yönergelerine tam olarak uyun.

SEO öğrenmeye çalışın, gelecekte SEO bilmeyen, dijital pazarlamadan anlamayan bir iş adamı düşünülemez. SEO hakkında internette yüzlerce kaynak ve merak ettiğiniz şeyleri sorabileceğiniz forumlar bulabilirsiniz.

Web sitenize daha fazla trafik çekmek ve dönüşüm elde etmek için profesyonel destek verebilcek bir SEO uzmanı ihtiyacınız olursa bizi arayın. Web sitenizin güncel durumunu öğrenmek için ücretsiz SEO analizi talep edebilirsiniz.

Doğru stratejiyle potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurmalısınız

Web sitenizi kaliteli, derinlemesine bilgi ile tasarlarsanız web sitenize gelen ziyaretçiler sizi mobilya endüstrisinde bir otorite olarak görmeye ve size güvenmeye başlayacak. Buna kalabalıkta güven oluşturmak denebilir. Ancak bu sonuçlar hemen gerçekleşmez, bu bir süreçtir.

Bunu aklınızda tutarak, web sitenize daha fazla trafik çekmek için kullanabileceğiniz birçok farklı SEO stratejisi vardır. Web siteniz ziyaretçinin ilk izlenimidir, bu nedenle tasarım, işlevsellik önemlidir.

Restoran, telekominikasyon bayileri, spor salonları gibi franchise şirketler müşteri adayları oluşturmak ve yeni müşteriler kazanmak istiyorsa seo uzmanına ihtiyaç duyarlar.

Franchise markasının ulusal veya bölgesel reklamcılık yardımı olsa da satışlar, franchise kuralları ve ticari markaların parametreleri dahilinde kalır. Belirli bir konumda, franchise işletmecinin kendi çabalarıyla satışları artırma gerçeği göz ardı edilemez.

Profesyonel bir seo uzmanı, arama motoru optimizasyonu, Adwords gibi diğer İnternet pazarlamacılığı kampanyaları ile yeni müşterilerin ilgisini çekmek ve bağlantı kurmak için araçlardan nasıl yararlanılacağını bilir.

Franchise alanlarına dijital pazarlama konusunda her zaman yapılabilecek pek çok şey vardır. Sektörde öne çıkmak isteyen Franchise işletmeciler, çalışan pazarlama stratejilerinden faydalanabilirler.

SEO yerel görünürlüğü artırır. Belirli bir konumdaki potansiyel müşterilerin işiniz hakkında bilgi sahibi olması için işletme yerel marka bilincini oluşturmak zorundadır. Pazarlama yoluyla daha fazla insan bir mağazanın veya hizmetin ne sunduğunu öğrenir.

SEO kitlenizi genişletir. Büyümeye devam etmek için ulusal markalaşmaya güvenebileceklerini düşünen franchise’lar risk almış olurlar. Franchise seo ve dijital pazarlama, konuyla alakalı kalmak, yeni müşteriler kazanmak ve ilerlemek için çok önemlidir.

Bir işletmeyi rekabette güçlü kılmanın en iyi yollarından biri, işin özelliklerini, benzersiz değerlerini vurgulayan ve potansiyel müşterilerin aklında öne çıkaran arama motoru optimizasyonu, yani seo hizmetidir.

SEO ve Dijital Pazarlama yoluyla erişimlerini genişletmek isteyen franchise işletmeler için çeşitli stratejiler vardır. Profesyonel bir seo hizmeti, akıllı bir program geliştirmek için bir markanın sektörünü, rekabetini ve ihtiyaçlarını değerlendirecektir.

Belirli bir coğrafi konumdaki ziyaretçileri hedef alan franchise’lar, SEO, TBM, basılı yayınlar, eposta pazarlaması, indirimler, kuponlar veya diğer reklamları verimli kullanmak zorundadır. Franchise işletmeler için SEO ve internet pazarlamasında en önemli faktör stratejidir. Bu nedenle saygın bir seo uzmanı veya seo ajansıyla çalışmak çok önemlidir.

Bu gönderi Blog’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.
Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/