Herhangi bir işletmenin omurgası günümüzde artık kurumsal bir web sitesidir. Kurumsal web sitenizden faydalanmak ve online işinizin başarılı olmasını istiyorsanız, başarıyı teşvik etmek için tasarlanmış harika bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Bu, mümkün olduğu kadar çok ziyaretçi çekmek ve ardından bu ziyaretçileri müşterilere dönüşmeye teşvik etmek anlamına gelir.

Popüler bir web sitesi oluşturmanın kolay bir yolu olmamakla birlikte, birçok firmanın gözardı ettiği özellikleri ciddiye alarak sonuç almak mümkün.

Web sitenizin tasarımının çekici olması iyi bir avantajdır ancak hedeflere varmak için tek başına yeterli değildir. Birçok farklı unsur, bir web sitesinin ne kadar popüler olduğunu ve dolayısıyla ne kadar verimli olduğunu belirlemeye katkıda bulunur.

İyi bir web sayfası tasarlamak için nelerin işe yaradığını bilmek, hedeflediğiniz başarıyı yaratma yolunda faydalı olacaktır. Bu yazıda en kritik web sitesi tasarımı ve geliştirme faktörlerini ele alacağız.
Web sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız, bahsedeceğimiz öğelere odaklanmanız tavsiye edilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) 

SEO, yani arama motoru optimizasyonu hizmetleri, alakalı anahtar kelimeler için Google aramalarında üst sıralarda yer alması muhtemel bir web sitesi oluşturmak için bir dizi yönerge sunar. Kullanılabilirlik çalışmaları, kullanıcıların büyük çoğunluğunun, çalışmaya da bağlı olarak herhangi bir konumda arama sonuçlarının ilk sayfası haricindeki sonuçlara asla tıklamayacağını göstermiştir. Web siteniz arama sonuçlarının ilk sayfasında değilse, çoğu Google kullanıcısı için birşey ifade etmez.

SEO Gereklilikleri

  • Ürün ve hizmetleriniz hakkında kullanıcıların arama yapma olasılığı yüksek olan anahtar kelimeleri seçme ve bu anahtar kelimeleri içeriğinizde belirtmek.
  • Sektörünüzle ilgili soruları tanımak ve bu soruları cevaplamaya çalışmak.
  • Arama motoru örümcekleri için taranabiliği artırmak.
  • Tüm grafik öğelerinizi doğru etiketlemek.
  • Resimlerde okunabilir dosya adları kullanmak
kurumsal web tasarım seo uygulamaları
bursa web tasarım SEO Uzmanı Kurumsal SEO Danışmanlığı – Arama Motoru Optimizasyonu – Web Geliştirme – İçerik Stratejileri https://yilmazsarac.com.tr

SEO uygulamaları sıralamanızı yavaşça iyileştirir, sonuçlar için sabırlı olunması gerekir.

Sosyal Paylaşımlar, Geri Bağlantılar İçin Teşvik

Başarılı bir web sitesi durup dururken başarılı olmaz. İstisnasız, en popüler ve en çok ziyaret edilen web sayfaları  sosyal medyada da popülerdir . Ayrıca, kendilerine bağlantı veren birçok web sitesine de sahiptirler. Bu paylaşımlar ve backlinkler, kendileri, popüler ve saygın kaynaklardan geliyorsa daha da iyidir.

Link satın almayın.  Google, ücretli bağlantıları tespit etmede son derece iyidir ve bunu deneyen web sitelerini bir şekilde cezalandırır.

Backlinkler, Google arama yerleşiminizi belirleyen en büyük faktörlerden biridir. İçeriğinizin başkaları tarafından paylaşılması kaçınılmaz olarak web sitenize daha fazla trafik çekecektir. Bu doğrudan kontrol edebileceğiniz bir şey değil, ama onu iyileştirmenin yolları vardır.

Arkadaş edinmek – Diğer web siteleriyle işbirliği yapmak, her iki site için de popülerlik artışı sağlar.
Viral eğilimlerin farkında olun – Popüler konuları kaçırmayın. Saçma ve basit gelebilir ama işe yarıyor. YouTube fenomenlerinin, özellikle genç olanlarının ne anlattıkları hakkında bir fikriniz varmı? Evet, bazen utanç verici olabiliyorlar ama onları dışlamayın.
Daha fazla video hazırlayın – Videolar diğer içeriklerden daha sık paylaşılır. Sosyal medyada, özellikle de endüstrinizle alakalı topluluklarda aktif bir katılımcı olun. (Ama iyi bir katılımcı olun, sadece kendi kendini tanıtın.

web tasarım sosyal medya backlink
SEO Uzmanı Kurumsal SEO Danışmanlığı – Arama Motoru Optimizasyonu – Web Geliştirme – İçerik Stratejileri https://yilmazsarac.com.tr

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Günümüzde web site ziyaretlerinin %50’den fazlasının mobil cihazlar üzerinden yapıldığı bilinmektedir. BAzı sektörlerde bu oran %85’lere çıkmaktadır. Ayrı bazı ziyaretçileriniz web siteniz çok yüksek çözünürlükte büyük bir ekranda da görüntüleyebilir. Web sitenizin tasarımında çok çeşitli cihaz türleri, şekiller ve boyutlar kullanılabilmelidir. BUna Responsive veya Adaptive Design diyoruz.

Web sitenizin kullanıcılar için ister 5 inçlik akıllı telefonda isterse 50 inçlik akıllı TV’de iyi bir deneyim sağlamak için uyarlanabilir bir tasarıma sahip olmalıdır. Modern web siteleri için bu mutlak bir zorunluluktur.

Kullanıcı Deneyimi (UX)

Kullanıcı Deneyimi, web tasarımının son derece önemli bir yönüdür, ancak web sitelerinin geniş hedef yelpazesi nedeniyle tam olarak uygulanması zor olabilir. Temel olarak iyi UX, sitenizin kullanımının zevkli olması ve düzgün çalışması anlamına gelir.

UX için öneriler

Yükleme sürelerini mümkün olduğunca düşürin. Sitenin daha az veri kullanmasını sağlamak için sıkıştırma kullanmayı veya sitenizi yükleme sürelerini azaltan bir İçerik Dağıtım Ağı’nda (CDN) barındırmayı deneyin. (Bkz. Cloudflare)

Web sitesinin işlevsel tasarımı basit ve sezgisel olmalıdır. Ekranı çok fazla menü ve düğmeyle karıştırmamaya çalışın. Web sitesinde gezinmeyi kolaylaştırın. Web sitesi ziyaretçilerinizin sitede nasıl hareket ettiğini takip edin ve gezinmeyi düzene sokmak için sunucu tarafı özellikleri kullanın. Özel ihtiyaçları olan kullanıcılar için yüksek kontrastlı metin veya metinden konuşmaya çıktı gibi erişilebilirlik özellikleri sunun.


Mükemmel tasarlanmış, SEO uyumlu, kurumsal bir Web sitesi mi istiyorsunuz? xemantic sizin için burada!

Xemantic, işlere yön vermek için oluşturulmuş satış odaklı web siteleri oluşturma konusunda geniş deneyime sahiptir. Web sitelerinize daha fazla trafik çekmek için en son tekniklerle birlikte güçlü bir SEO stratejisi kullanıyoruz. Potansiyel müşteri oluşturmak bizim işimiz!

Previously published on: https://yilmazsarac.com.tr

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/