İş dünyasında rekabet iyidir, ancak kesinlikle sağlıklı veya adil olmayan bazı uygulamalar vardır. Bunlardan biri olan rakip tıklama sahtekarlığı, yüksek değere sahip ve rekabetçi sektörlerde büyüyen bir eğilimdir. Tıklama Sahtekarlığı normalde botların ve rakiplerin işidir, genellikle Google Ads reklamverenlerini hedef alır. Yüksek maliyetli anahtar kelimelerde bu tür sahtekarlıkları engellemek çok önemlidir.

Rakip tıklama sahtekarlığı eylemi, rakip bir işletmenin TBM reklam bütçesini tüketmek için bir rakibin ücretli reklamlarını tıklamasıdır.  2020 itibariyle rakip tıklama oranı hiç bu kadar yüksek olmamıştı. (clickcase)

Reklam kampanyalarınıza saldıran rakiplerin modelleri, bulunduğunuz sektöre göre farklılık gösterir. ClickCease gibi uygulamaların verilerine dayanarak farklı sektörlerdeki rakipler tarafından gerçekleştirilen çevrimiçi sabotajın özellikleri analiz edilebilmektedir.

Rakip reklamlarına tıklamada en kötü sicil yerel servislerde. Evden eve nakliyat, klima, kombi servisleri, halı yıkama gibi servisler başı çekiyor. Bu sektörlerde TBM yüksektir ve bazen reklam verenler 15-20 tıklama için sadece 1 telefon araması alabilmekte veya hiç alamamakta. Google’ın bu tür sahtekarlıkları umursadığını, önlemek için çok istekli olduğunu söylemeyiz. Öyle olsa ClickCease gibi uygulamalara ihtiyaç kalmazdı.

Google, AdSense uygulamasında aşırı hassastır, tuhaf nedelerle AdSense hesabınızı dondurabilir, çünkü Adsense ödemeleri kendi cebinden çıkar, ancak Adwords reklam bütçeniz bir bot tarafından 1 günde tüketildiğinde öyle bakakalırsınız. Destek istediğinizde ne anlama geldiğini anlamanız için uzman olmanızı gerektiren tavsiyeler verir. Google dostunuz değildir! Bu nedenle kaynaklarınızı ve gizliliğinizi güvenlik altına almalı, gerekmedikçe hiçbir verinizi paylaşmamalısınız.

Bir rakibin reklamlarınızı tıkladığını düşünüyorsanız veya Reklamlarınızın olması gerekenden daha az performans gösterdiğinden şüpheleniyorsanız, ClickCease’i ücretsiz deneyin. 7 günlük ücretsiz deneme ile, ücretli reklamlarınızda garip bir etkinlik olup olmadığını kendiniz görebilir ve tıklama sahtekarlığını durdurmak için güçlü ClickCease araçlarını kullanabilirsiniz!

Bursa SEO Uzmanı & Dijital Performans Hizmetleri
Bursa SEO Servislerimiz web sitenize gelen kaliteli trafik miktarını arttırmak üzere sosyal medya dahil, ilgili tüm kanallar da SEO ve web teknolojillerinin optimizasyonunu içerir.

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/