Google Spam Ekibi’nin verdiği cezalar, Google’ın web yöneticisi yönergelerini ihlal eden web sitelerine uyguladığı kısıtlayıcı bir önlemdir; web sitelerinin arama sonuçlarında sıra kaybetmesine neden olur.

Google, sitelerin aldatıcı veya manipülatif davranışlarla arama sonuçlarında yükselmemesini sağlamak için algoritmalar ve manuel incelemelerin bir kombinasyonu aracılığıyla spam ile savaşır, çünkü bu siteler kullanıcılara zarar verebilir veya yanlış yönlendirebilir.

Genellikle, Google’dan manuel bir ceza almak, black-hat SEO taktiklerini kullanmanın ve bir web sitesinin backlink profilinin doğal olmaması ve Google yönergelerine uygun olmamasının bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Google backlink cezası için en yaygın tetikleyiciler arasında doğal olmayan, giden ve gelen bağlantılardır. Doğal olmayan bağlantılar “zararlı”, “spam” olarak da bilinir. Hem gelen hem de giden bağlantılar yüzünden web siteniz cezalandırabilir. Gelen bağlantılar, harici alanlardaki web sitenize veya belirli sayfalarına işaret eden bağlantılardır. Bu bağlantılar backlink profilinizi oluşturur ve her zaman göz kulak olunması gerekir.

  1. Sponsor link
  2. Backlink satın alma
  3. PBN’ler
  4. Spam
  5. Web dizinleri
  6. Direkt reklamlar ve gelir ortaklığı bağlantıları
  7. Kalitesiz firma rehberleri, bookmark siteleri

Kötü SEO Uygulamaları nelerdir? Ne yaparsan Google Mabuel veya Algoritmik Ceza verir?

Kötü SEO, arama motoru sonuçlarını yapay olarak etkilemek için tasarlanmış taktikleri kullanarak bir web sitesini optimize etmek için gereken zamanı ve çabayı es geçmeye çalışır.

Bu taktiklerden bazıları, çeşitli bileşenlerin bağlantılara gömülmesi, görünmez anahtar kelimelerle web sayfalarının doldurulması veya mikro sitelerden ana web sitesine harici bağlantılar oluşturmak için özel blog ağlarının kullanılmasıdır.

Google’ın tavsiye etmediği ve muhtamelen cezalandırdığı SEO uygulamaları hakkında daha önce yazdığım makaleye göz atabilirsiniz.

SEO, alan adınızın seçiminden web sayfanızın yüklenme süresine kadar, özenle düşünülmüş sistematik bir stratejidir. Sıralamanızı etkileyen birçok faktör vardır ve SEO yapmak, mümkün olan en iyi puanı almak için bu faktörleri mümkün olan en üst seviyede optimize etmek anlamına gelir.

Anahtar kelime yoğunluğu, LSI anahtar kelimeleri, anahtar kelimelerin yerleşimi, anahtar kelime dekorasyonu , sayfa yükleme süresi, kullanıcı bekleme süresi , içerik tazelik puanı , sosyal sinyaller, tıklama oranı, geri bağlantı sayısı, geri bağlantı kalitesi, mobil uyumluluk gibi faktörlerin hepsi dikkate alınmıştır.

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/
Sizlere daha iyi bir gezinme deneyimi sağlamak için çerez kullanılır.