SEO endüstrisi patlama yaşıyor. Aslında, herhangi bir markanın aramalardaki varlığını, olası satış ve dönüşümlerindeki artışını artırmak için gereken konsantrasyonun ismidir SEO!

SEO, web sitesi trafiğini artırmanın ve içeriğin müşterilere gösterilme şeklini geliştirerek daha fazla trafik almanın en iyi yollarından biri olarak kabul edilir.

SEO’nun birçok faydası vardır ve doğru şekilde uygulandığında bir markanın sıralamasını artırır. Sunulan hizmetlere daha fazla dikkat çeker. Bir markanın tüm SEO tekniklerini doğru şekilde uyguladığı durumlarda dönüşüm oranları ve olası satış potansiyeli artar.

İçeriği dağıtın

İçeriğinizi sosyalmedya ve diğer kanallara dağıtmadan önce, web sitesinin markanızla alakalı olduğundan ve aşırı marka tanıtımı yapmadan içeriğinizin öğretici kalitesinin yüksek olduğundan emin olun. Ayrıca, alan adının yüksek otoriteye sahip olması ve kaliteli bir bağlantı profiline sahip olması önemlidir. Web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını olumlu yönde etkileyen geri bağlantılar edinmeniz gerekir.

Her içeriğin özgün olması önemlidir. Daha önce anlattuğınız bir konuyu tekrarlamak yerine, eski içeriği yeni bilgilerle güncellemek çok daha iyi sonuçlar verebilir.

Rakiplerin backlinkerini keşfedin

Tüm SEO stratejilerinde rakip analizi mutlaka olmalıdır. Rakipleri araştırmak ve ortak olmayan backlinkleri bulmak için bağlantı profillerini analiz etmelisiniz.

Rakiplerinizi geri bağlantılarını keşfetmek için bir çok ücretsiz araç mevcuttur. Bu araçların en iyilerinden biri Ahrefs’tir. Veriler son derece hassas ve detaylıdır. SEO stratejinizin birçok yönüne ilişkin fikir verecektir ve web sitenizi çok hızlı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Ahrefs üyeliği satın aldığınızda ise, web izleme, sıralama izleme, içerik ve anahtar kelime analizi ile backlink, anahtar kelime ve içerik araştırmaları yapmanızı sağlar. Ahrefs ile nişinizi izleyebilir, arama trafiğinizi büyütmek için rakip araştırma ve analizlerinden yararlanabilirsiniz.

Site Denetimi aracı, web sitenizde bir SEO denetimi gerçekleştirir ve web sitenizin hangi bölümlerinin en iyi sıralamanıza yardımcı olacak iyileştirmeler gerektirdiğini vurgular. Alan Karşılaştırması aracı, rakiplerinizin backlin aldığı siteleri bulmanıza yardımcı olur. Ahrefs ile anahtar kelimelerinizin sıralamasını haftalık olarak takip edebilirsiniz.

İçerik önemlidir ancak backlinkler de önemlidir. ÖSıralama almak için backlinklere ihtiyacımız var.

SEO’nun amacı, hizmet veye ürün satmak için ziyaretçileri müşteriye dönüştürmektir.

Konuk yazarlık

Konuk yazarlık sıralamanızı yükseltmenin yollarından biridir. Kaliteli makaleler, web sitenize müşteri taşır, hedef dönüşümlerinizi artırır ve farklı web sitelerinden geri dönüşler almanızı sağlar. Bu makaleler genellikle paylaşılabilirliği artıran rehberler ve kaynaklar olarak kullanılır.

Anahtar kelimeler

SEO en iyi uygulamalarından biri  anahtar kelime araştırması yaparak uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmaktır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, birçok uzmana göre tüm aramaların %70’ini oluşturmaktadır.

Daha yüksek arama hacmi, daha düşük sıralama zorluğu ve sitenize veya blogunuza uygun mükemmel kombinasyonu içeren birkaç anahtar kelime bulun. Kelime sayısı, sunulan bilgiler, grafikler, tırnak işaretleri ve resimler gibi sayfa öğeleri ve her birinin kaç bağlantıya sahip olduğu gibi bilgilere göz atın.

Seçeneklerinizi daralttıktan sonra, rakiplerinizden daha fazla kelime sayısına sahip bir makale yazın, okuyucuların aradığı temel unsurlara sahip olsun. İçeriğinizi dağıtın ve backlink kazanmaya çalışın. Doğru çabayla, birkaç hafta içinde hedef anahtar kelimeniz için sıralama ve trafik kazanırsınız.

Kullanıcı deneyimi

En iyi çalışan SEO tekniklerinden biri, sayfadaki kullanıcı deneyimine ve tasarıma öncelik vermektir. Anahtar kelime yoğunluğu ve uygun anahtar kelime dağıtımı önemlidir ancak, sitenizin tasarımı iyi değilse insanlar kolayca vazgeçebilir. İçeriği daha anlaşılır, temiz ve sezgisel hale getirmek gerekmektedir.

SEO & Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Saraç İletişim
E-ticaret, pazaryeri ve kurumsal web sitelerinizin optimizasyonu için SEO Uzmanlığı ve Danışmanlık.

Bu gönderi Blog’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.
Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/