Anahtar Kelime Aracı

Anahtar Kelime Varyasyonları Oluşturun

Bu araçla Google Adwords’te (Google Ads) veya diğer uygulamalarda kullanmak için anaktar kelime varyasyonları oluşturabilirsiniz. 

Primary Keyword Phrases Desired Variables (city, state etc.) 
  
     
Desired Variables (city, state etc.) Desired Variables (city, state etc.) 
  

If you're using this for Google Ad Words, you likely want to leave these boxes checked.
Retain Broad Match   Add Exact Match   Add Modified Broad Match
Add Phrase Match   Add Negative Match

 Checking this box CHANGES this tool, so it will generate EXACTLY what you input. Do do not use with the Adwords match types.

This option KEEPS any spaces or other characters you may add, like pipes, spaces etc. and will NOT add its own spaces for use in Adwords.

 

Anahtar kelime araştırması nedir?

Anahtar kelime analizi, popüler kelimeleri ve cümleleri, insanların arama motorlarına girme şeklini araştıran bir SEO çalışmasıdır. Anahtar kelimeleri araştırmak, pazarlamacılara, optimizasyon çabalarına yön vermesi bakımından, belirli anahtar kelimeler için talebi ve organik arama sonuçlarında bu terimler için rekabet etmenin gereklilik ve zorluklarını daha iyi anlamalarını sağlar. Bu yüzden anahtar kelime araştırması genellikle herhangi bir SEO kampanyasının ilk adımıdır ve SEO çalışmalarınız için bir pusula gibidir.  

Anahtar kelime araştırması, insanların belirli anahtar kelimelerin kaç kez aradığını doğrulamak ve aynı zamanda insanların bir fikri veya konuyu araştırmak için kullandığı yazım dilini araştırmakla da ilgilidir. Bu nedenle, popüler anahtar kelimeleri araştırmak, arama motoru optimizasyonunun yalnızca büyük bir parçası değildir, aynı zamanda bir bütün olarak içerik pazarlamasının önemli bir unsurudur. Bu araştırma, kullanıcı ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinmemize ve arama ortamının sürekli değişen yazım dilinde güncel kalmamıza yardımcı olur. İnsanların arama motorlarına yazdıkları kelimeleri araştırarak ve bu araştırma ile içerik oluşturmak sitenize daha doğru bir trafik sağlayacaktır.

Anahtar kelime analizi nasıl yapılır?

Öncelikle bir anahtar kelime listesi oluşturmak gerekir. Bu anahtar kelimeler listesini çeşitlendirmek için, web sitelerinde ve sosyal ağlarda gezinirken keşfedeceğiniz terimleri not edin. Yeteri kadar İyi bir liste oluştuğunda, her bir anahtar kelimenin ne kadar popüler olduğunu ve arama motoru sonuç sayfalarında sizin ve rakipleriniz için pozisyonlarını inceleyin ve not edin. Bunu daha hızlı yapabilmek için bir araç kullanmanızı tavsiye ederim. Anahtar kelime hacim ve rekabet değerlerini ölçmek için Google Ads uygulaması gayet uygundur ve ücretsizdir. Ancak Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı, SERP sonuçlarını yani arama sonucu sıralamarındaki pozisyonları anlık göstermez.  SERP sonuçları için ayrı bir uygulama kullanmanız gerekir.