Farklı kategorilerde hizmet veren Ajanslar, iş hayatı dikkate alındığında diğer sektörlere oranla daha renkli daha sıra dışı denilebilecek bir çalışma tarzına sahiptir, geleneksel, dijital, kreatif ya da sosyal medya farketmeksizin türü ne olursa olsun çalışanlarıyla birlikte daha farklı bir sektördür. Genel anlamda reklam ve tanıtım amaçlı destek verirler.

Dijital Ajanslar Ne İş Yapar?

Geleneksel reklam ajanslarının yaptığı işi değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte artık dijital ajanslar yapmaktadır. Yani geleneksel reklam ajanslarının gelişmiş modelidir denilebilir. Reklam ajansının planladığı ve gerçekleştirdiği işleri dijital dünya ve dağıtım kanallarını da göz önüne alarak planlar ve ortaya çıkan işler online reklamcılık kanalları ile hedef kitleye ulaştırılır.

SEO Ajansları

SEO ajansları, arama motoru optimizasyonunun ötesinde, pazarlama faaliyetlerini internet üzerinden kullanılabilen tüm online ve dijital mecralarda sürdürür. Bunu yaparken öncelikle hizmet sunacağı kişinin ya da firmanın iş modelini ve hedef kitlesini çok iyi analiz eder, dijital pazarlama kapsamında en doğru stratejiyi belirler ve uygulamaya başlar. SEO Ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli kriterler vardır:

  • Google iş ortağı mı? Google Partners orijinal sertifikasına sahip mi?
  • Ücretsiz analiz veya bilgi hizmeti var mı?
  • Daha önce bu büyüklükte bir firmaya hizmet vermiş mi?
  • Referansları
  • Resmi Google Başarı Hikayeleri’ ne sahip mi?
  • Örnek projeleri ve sonuçları
  • Hedefinizi dikkate alıp ona göre mi teklif sunuyorlar?
  • Çıkardıkları dijital pazarlama ve yol haritası hedeflerinize uygun mu?
  • Dijital ajansların ayrıca kendi içlerinde de değişik kolları vardır. SEO Uzmanları, Sosyal medya ajansları, mobil pazarlama ajansları, dijital medya planlama ajansları, SEM@SEO ajansları gibi birçok hizmet alt dalını barındırır.
SEO Uzmanı Kurumsal SEO Danışmanlığı – Arama Motoru Optimizasyonu – Web Geliştirme – İçerik Stratejileri https://yilmazsarac.com.tr

Kreatif Ajanslar Ne iş Yapar?

Kreatif ajanslar tamamen yaratıcılığa dayalı iş yapan ajanslardır. Firmalara değişik, düşünemeyecekleri yaratıcı ve dikkat çekici işler sunarak markaların tanınmasını sağlarlar. Bunu yaparken çeşitli stratejiler kullanarak tüketiciyi şaşırtmayı amaçlarlar ve geleneksel reklamcılığın dışına çıkarlar.

Bu stratejilerin bazılarını kampanyalar, yarışmalar, online oyunlar ve videolar oluştururlar. Çalışanları da yaptıkları işle doğru orantılı olarak yaratıcı beyinlere sahip, değişik fikirler sunabilen, rahat çalışan, gömlek, kravat gibi dertleri olmayan insanlardır.

Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Reklam ajansları birlikte çalıştıkları markaların ilk çıktıkları andan itibaren zirveye gelene kadar her aşamasında ona destek vererek büyümesini ve farklılaşmasını sağlayan, bunun için de pazar araştırmaları yapan ajanslardır. Hizmet sunduğu müşteri profiline göre onun adına düşünür, tavsiye verir, araştırır, tasarlar ve bu tasarımların kullanılacak olan tanıtım aracına uygulanmasını sağlar. Genel olarak birlikte çalıştıkları müşterileri ile hedef kitleler arasında aracı görevi gören firmalardır.

Cast Ajansları Ne İş Yapar?

Cast ajansları özellikle medya şirketleri ile çalışırlar. Sinema filmleri, televizyon dizileri, televizyon ve internet reklam filmleri, sanatçı klipleri, katalog ve dergi çekimleri gibi değişik projelerde her yaştan oyuncu, model ve fotomodel temin ederler.

Orijinal İçerik (Previously Published On): https://yilmazsarac.com.tr/